Машина за печатач за под со висока резолуција 3D

Краток опис:

Модел бр.: YC-UV23F
Вовед:
HAE подниот печатач е уникатен систем за дигитално печатење во целосна боја, специјално дизајниран за дигитално сликање на која било графика на површините на подот.HAE поден печатач за печатење на подови од повеќе материјали, вклучувајќи Дрвен под, цемент, керамички плочки, асфалтен пат, тула, вар, епоксидна смола итн.
Апликацијата за печатач директно до ѕидно сликарство е широка за рекламирање и украсување во дом, канцеларија, училиште, градинка, црква, трговски центар, ресторан, улица итн.


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики на печатачот за сликање ѕидови

• Повеќејазичен, ние сме посветени на најдоброто во услугата и поддршката.

• HAE floor Machine користи најсовремена технологија

• Ефтино, 15 патенти и комерцијално докажани за доверливост и секојдневна употреба.

• Може да печати со 100% водоотпорни мастила на речиси секаков вид површина, порозна или непорозна

• Мобилен: Лесен за транспорт, преместување, поставување и одржување.

• Лесно ракување

• Широка примена внатре и надвор за декорација и рекламирање

• Два сензори за банер ќе ги соберат податоците до контролниот систем, а главата за печатење автоматски ќе држи 1 cm до подот што може да обезбеди најдобро растојание за испуштање мастило

• лесно склопување, Структура на тркала, структура на рамка, 2 водилки за шиење (1,4м+1,3м)

Параметар за детали

Модел Поден печатач
Машинска контрола Индустриски компјутер со 10" екран на допир или LED контролен панел
Компјутерски RAM-и RAM меморија 4G;Солидна состојба на диск 128G + Нормален хард диск
Глава за печатење 1 парче Епсон Пиезоелектрична млазница DX7
Големина на машината 270 (ш) x 50 (г) x 30 (ч) см
Големина на печатење 230CM Ширина (лева маргина 20cm, десна маргина 20cm), Должината на печатење не е ограничување
Мастило UV
Боја CMYK+W 5 бои
Погоден печатење на подот
Резолуција за печатење 720x720dpi, 720x1080dpi, 720x1440dpi, 720x2880dpi
Тежина на машината 70 кг
Мотор Серво мотор
Дигитален трансфер Фибер кабел
Процесор Алтера
Напојување 90-246V AC, 47-63HZ
Потрошувачка на енергија без оптоварување 20W, обични 100W, макси 120W
Бучава Режим на подготвеност<20dBA, Печатење<72dBA
Работете -21°C-60°C(59°F-95°F)10%-70%
Складирање -21°C-60°C(-5°F-140°F)10%-70%
Програма за возење Windows 7, Windows 10
Печатење меморија за исклучување Може да продолжи со печатење на која било фотографија
Чистење и одржување на прскалките Автоматски
Потрошувачка на мастило по квадрат Без печатење бела боја: 20ml/m2
  Со печатење бела боја: 40ml/m2
Два начини на печатење Две големини, од лево кон десно печатење, и обратно печатење
брзина 2 пропусници: 12 квадратни метри на час
  4 пропусници: 6 метри квадратни на час
  8 пропусници: 3 квадратни метри на час
  16 пропусница: 1,5 квадратни метри на час
Контролен јазик на софтверот Било кој јазик
RIP Maintop софтвер Кинески и англиски
Софтвер RIP SAi FlexiPrint Англиски, португалски, француски, италијански, германски, шпански, кинески, јапонски,

корејски, холандски, дански, фински, руски

Големина на пакување 205х80х70см
Тежина на пакување 190 кг (тежина на решетката: 60 ​​кг; тежина на шасијата: 20 кг)

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја