Автоматски Мурал 3D Вертикален ѕиден печатач Пренослив

Краток опис:

Апликациите за вертикален ѕиден печатач се речиси неограничени бидејќи печатат каква било дигитална слика на речиси секоја површина.Светлото и издржливо мастило обезбедува траен израз на ѕидовите или зградите.
Ние обезбедуваме услуга за ѕиден печатач OEM вклучува јазик на софтвер за контрола на машината, висина на машината, боја на машината и лого на машината итн.
Вертикалниот ѕиден печатач е пренослив и лесен за транспорт со автомобил, брза инсталација, лесно ракување и висока резолуција до 2880dpi.Постојат CMYK мастило базирани на вода и CMYKW UV машина за мастило за избор, ширината на печатење не е ограничување.Има машина од 1 парче, 2 парчиња глави за избор на барање за различна брзина на печатење


Детали за производот

Ознаки на производи

УВ вертикален ѕиден печатач Карактеристики
• Повеќејазичен, ние сме посветени на најдоброто во услугата и поддршката.

• Вертикалниот ѕиден печатач YC-UV30 UV користи најсовремена технологија развиена првично во Азија.

• Ефтино, 15 патенти и комерцијално докажани за доверливост и секојдневна употреба.

• Може да печати со 100% водоотпорни мастила на речиси секаков вид површина, порозна или непорозна

• Мобилен: Лесен за транспорт, преместување, поставување и одржување.

• Лесно ракување

• Широка примена внатре и надвор за декорација и рекламирање

Параметар за детали

Модел Вертикален ѕиден печатач YC-UV30 UV
Машинска контрола Индустриски компјутер со 13" екран на допир
Компјутерски RAM-и RAM меморија 4G;Солидна состојба на диск 128G
Глава за печатење 1 парче Епсон Пиезоелектрична млазница DX7
Големина на машината 45 (ш) x 40 (г) x 255 (ч) см
Големина на печатење Висина 200CM, Ширината на печатење не е ограничување
Мастило УВ мастило
Боја CMYKW 5 боја, резервоар за мастило од 80 ml
УВ светлина УВ светло за ладење на воздухот
Погоден Ѕид од тули, обоен ѕид, ѕидна хартија, платно, дрво, галс, кемаричка плочка итн.
Резолуција за печатење 360x720dpi, 720x720dpi, 720X1440dpi, 720x2880dpi,

1440x1440dpi, 1440x2880dpi

Мотор Серво мотор
Дигитален трансфер Фибер кабел
Процесор Алтера
Напојување 90-246V AC, 47-63HZ
Потрошувачка на енергија без оптоварување 20W, обични 100W, макси 120W
Бучава Режим на подготвеност<20dBA, Печатење<72dBA
Работете -21°C-60°C(59°F-95°F)10%-70%
Складирање -21°C-60°C(-5°F-140°F)10%-70%
Програма за возење Windows 7, Windows 10
брзина 2 премини: 10 метри квадратни на час
  4 премини: 6 метри квадратни на час
  8 пропусници: 3,5 квадратни метри на час
  16 пропусница: 1,5 квадратни метри на час
јазик англиски, кинески
Тежина на машината, димензии 40 кг, 45 x 40 x 255 см, височината на свиткана машина е 145 см

УВ ѕиден печатач машина Примена Печатење примероци
Обоен ѕид, ѕид од тули, цементен ѕид, дрво, платно, стакло, керамичка плочка итн.

Детали за делови од машина за ѕиден печатач


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја