Онлајн индустриски инк-џет печатач во боја со голема брзина CMYK пластична капа

Краток опис:

УВ инк-џет печатач во боја со лого за маска HAE-3300 е совршен за приспособување на брендирање и пакување.идеален за е-трговија поради тоа што може директно да печати кое било лого во боја или друга содржина на кој било материјал

Color UV Inkjet печатачот автоматски се прилагодува во висина и позиција на димензиите на пакувањето за да ја отпечати пораката на вистинското место.HAE-3300 Standard Multi-head има до 8 независни глави.Станува збор за опрема за работа без престан, единечно, практично на која било површина, од 33 mm до 264 mm.На HAE Color UV инк-џет печатачот му треба ниско ниво на одржување и ни овозможува да заштедиме на трошоците за работа.


Детали за производот

Ознаки на производи

Предности на УВ инкџет печатач во боја

Персонализација

Висока резолуција за печатење до 1440dpi
Практично нула одржување

Нема прекини при додавање на потрошен материјал

Наклонето печатење од кој било агол

Параметар за детали

Ставка Лого на маска УВ инк-џет печатач во боја
Брзина на печатење 1-40M во минута (резолуција за печатење 720x300dpi);
 1-20M во минута (резолуција за печатење 1440x300dpi);
Глава за печатење Epson 5113
Јазик на оперативен интерфејс Било кој јазик
Печатење содржина Време, датум, број, код, лого, текст, бар код, Qr код итн.
Материјал за печатење Маска, Метал, пластика, стакло, дрво, хартија, ткаенина итн
Линии за печатење линии за печатење во висина на печатење
Висини за печатење 1-33 мм (1 глава)
 1-66 мм (2 глави)
 1-99мм (3 глави)
 1-132 мм (4 глави)
 1-165 мм (5 глави)
 1-198 мм (6 глави)
 1-231 mm (7 глави)
 1-264 mm (8 глави)
Растојание за печатење 1-5мм, најдоброто растојание е 2мм
Насока на печатење Прилагодлив од 0-360 степени
Систем за снабдување со мастило Интегриран систем за снабдување со мастило со негативен притисок
Мастило УВ мастило
Боја на мастило црна, сина, црвена, бела, жолта
Лед екран Компјутер со 10,4 инчен екран на допир
Комуникациски интерфејс USB конектор
Оперативна средина 0-50 степени, под 90% (влажност)
Моќ 110-230VAC, 50/60HZ, 100W
Опција транспортер за страничење итн. (може да ги приспособи другите)

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја